Είμαστε εδώ για την ενημέρωση και την ψυχαγωγία σας!

  • Με νέες εκπομπές, με αναβαθμισμένο δελτίο ειδήσεων, με καινούργια πρόσωπα
    Δυναμικά μπροστά στην εποχή του ψηφιακού σήματος σε Πελοπόννησο και Δυτική Ελλάδα

Από Δευτέρα 29 Σεπτεμβρίου βγήκε στον αέρα το νέο, πλήρως ανανεωμένο πρόγραμμα της ΟΡΤ TV. Η νέα τηλεοπτική πρόταση του σταθμού, στην εποχή της DIGEA και του ψηφιακού σήματος, κινείται έξω από τις συμβατικές τηλεοπτικές αντιλήψεις. Με νέα φιλοσοφία, καινούριες ιδέες και ανατρεπτικό χαρακτήρα στην ενημέρωση, στην ψυχαγωγία και στο αθλητικό θέαμα. Περιλαμβάνει πλειάδα ψυχαγωγικών και ενημερωτικών εκπομπών που φιλοδοξούν για μια ακόμη φορά να διατηρήσουν την ΟΡΤ μεταξύ των τριών καλυτέρων περιφερειακών καναλιών σ’ ολόκληρη την Ελλάδα.

Στόχος του νέου προγράμματος, είναι η ΟΡΤ να καθιερωθεί ως η νέα τηλεοπτική συνήθεια για τους πολίτες της Ηλείας, της Δυτικής Ελλάδας, της Πελοποννήσου και όχι μόνο…

Επιλέξτε τη μέρα που θέλετε για να δείτε αναλυτικά το νέο πρόγραμμα της η ΟΡΤ!

1.Δευτέρα

05:30 – ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΑΖΙ (Ε)
07:30 – ΠΑΙΔΙΚΑ
09:00 – ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΕΙΣ
10:00 – ΠΡΩΙΝΕΣ ΑΙΧΜΕΣ Δημοσιογραφική εκπομπή με τον Πάνο Φωτεινόπουλο
12:00 – ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΕΙΣ
14:00 – ΧΡΩΜΑΤΑ ΕΛΛΑΔΑΣ Ενημερωτική & ψυχαγωγική εκπομπή 
14:45 – ΕΡΕΥΝΩ ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΙΝΩ Με την Έλλη Γκικοπούλου
15:30 – ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΑΖΙ Ενημερωτική & ψυχαγωγική εκπομπή με τον Γιάννη Αργυρόπουλο και την Πατρίτσια Κάβουρα
17:30 – MAD
19:00 – ΕΡΕΥΝΩ ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΙΝΩ
19:30 – ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΕΡ
20:00 – ΟΛΟ ΥΓΕΙΑ
21:00 – ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
22:00 – ΩΡΑ ΓΙΑ ΣΠΟΡ Αθλητική εκπομπή με τον Γιώργο Αστερή
00:30 – ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
01:00 – ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ
03:00 – ΜΑD

2.Τρίτη

05:30 – ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΑΖΙ (Ε)
07:30 – ΠΑΙΔΙΚΑ
09:00 – ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΕΙΣ
10:00 – ΠΡΩΙΝΕΣ ΑΙΧΜΕΣ Δημοσιογραφική εκπομπή με τον Πάνο Φωτεινόπουλο
12:00 – ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΕΙΣ
14:00 – ΧΡΩΜΑΤΑ ΕΛΛΑΔΑΣ Ενημερωτική & ψυχαγωγική εκπομπή
14:45 – ΕΡΕΥΝΩ ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΙΝΩ Με την Έλλη Γκικοπούλου
15:30 – ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΑΖΙ Ενημερωτική & ψυχαγωγική εκπομπή με τον Γιάννη Αργυρόπουλο και την Πατρίτσια Κάβουρα
17:30 – MAD
19:00 – ΕΡΕΥΝΩ ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΙΝΩ
19:30 – ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΕΡ
20:00 – ΟΛΟ ΥΓΕΙΑ
21:00 – ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
22:00 – ΔΡΟΜΟΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ Παπανδρεόπουλος
23:00 – ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ (Ε)
00:00 – ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ  

00:30 – ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ (Ε)
02:00 – ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ
04:00 – ΜΑD

3.Τετάρτη

05:30 – ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΑΖΙ (Ε)
07:30 – ΠΑΙΔΙΚΑ
09:00 – ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΕΙΣ
10:00 – ΠΡΩΙΝΕΣ ΑΙΧΜΕΣ Δημοσιογραφική εκπομπή με τον Πάνο Φωτεινόπουλο
12:00 – ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΕΙΣ
14:00 – ΧΡΩΜΑΤΑ ΕΛΛΑΔΑΣ Ενημερωτική & ψυχαγωγική εκπομπή
14:45 – ΕΡΕΥΝΩ ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΙΝΩ Με την Έλλη Γκικοπούλου
15:30 – ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΑΖΙ Ενημερωτική & ψυχαγωγική εκπομπή με τον Γιάννη Αργυρόπουλο και την Πατρίτσια Κάβουρα
17:30 – MAD
19:00 – ΕΡΕΥΝΩ ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΙΝΩ
19:30 – ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΕΡ
20:00 – ΟΛΟ ΥΓΕΙΑ
21:00 – ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
22:00 – ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ
00:00 – ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ  
01:00 – ΧΕΙΡΟΠΑΙΔΕΣ Ψυχαγωγική & σατυρική εκπομπή
02:00 – ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ
04:00 – ΜΑD

4.Πέμπτη

05:30 – ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΑΖΙ (Ε)
07:30 – ΠΑΙΔΙΚΑ
09:00 – ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΕΙΣ
10:00 – ΠΡΩΙΝΕΣ ΑΙΧΜΕΣ Δημοσιογραφική εκπομπή με τον Πάνο Φωτεινόπουλο
12:00 – ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΕΙΣ
14:00 – ΧΡΩΜΑΤΑ ΕΛΛΑΔΑΣ Ενημερωτική & ψυχαγωγική εκπομπή
14:45 – ΕΡΕΥΝΩ ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΙΝΩ Με την Έλλη Γκικοπούλου
15:30 – ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΑΖΙ Ενημερωτική & ψυχαγωγική εκπομπή με τον Γιάννη Αργυρόπουλο και την Πατρίτσια Κάβουρα
17:30 – MAD
19:00 – ΕΡΕΥΝΩ ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΙΝΩ
19:30 – ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΕΡ
20:00 – ΟΛΟ ΥΓΕΙΑ
21:00 – ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
22:00 – ΑΝΟΙΧΤΑ ΧΑΡΤΙΑ Κοινωνικοπολιτική εκπομπή με τον Λευτέρη Βαρουξή και τον Χρήστο Πλευριά
00:00 – ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ  
00:30 – ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ
02:30 – ΜΑD

5.Παρασκευή

05:30 – ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΑΖΙ (Ε)
07:30 – ΠΑΙΔΙΚΑ
09:00 – ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΕΙΣ
10:00 – ΠΡΩΙΝΕΣ ΑΙΧΜΕΣ Δημοσιογραφική εκπομπή με τον Πάνο Φωτεινόπουλο
12:00 – ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΕΙΣ
14:00 – ΧΡΩΜΑΤΑ ΕΛΛΑΔΑΣ Ενημερωτική & ψυχαγωγική εκπομπή
14:45 – ΕΡΕΥΝΩ ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΙΝΩ Με την Έλλη Γκικοπούλου
15:30 – ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΑΖΙ Ενημερωτική & ψυχαγωγική εκπομπή με τον Γιάννη Αργυρόπουλο και την Πατρίτσια Κάβουρα
17:30 – MAD
19:00 – ΕΡΕΥΝΩ ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΙΝΩ
19:30 – ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΕΡ
20:00 – ΟΛΟ ΥΓΕΙΑ
21:00 – ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
22:00 – ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΔΙΚΑΣΤΗΣ  Αθλητική εκπομπή με τον Γιώργο Αστερή
00:00 – ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ  
00:30 – ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ
02:30 – ΜΑD

6.Σάββατο

05:30 – ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΑΖΙ (Ε)
07:30 – ΠΑΙΔΙΚΑ
08:00 – ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΔΙΚΑΣΤΗΣ (Ε)
12:00 – ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΕΡ
12:45 – ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΕΙΣ
13:45 – ΕΡΕΥΝΩ ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΙΝΩ Με την Έλλη Γκικοπούλου
14:30 – ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
15:00 – ΠΡΥΤΑΝΙΚΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ Προγνωστικά στοιχήματος με το Θοδωρή Κόρδα
15:30 – FACE TO FACE
 Ιατρική εκπομπή με την Ασημίνα Τζαθά
16:30 – ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ
18:00 – TRAVEL GUIDE
19:00 – ΕΡΕΥΝΩ ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΙΝΩ
19:30 – OUT DOOR  Εκπομπή για το κυνήγι
20:00 – ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΕΡ
21:00 – ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
22:00 – ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ Αθλητική εκπομπή με τον Γιώργο Αστερή
00:00 – ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
00:30 – ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ
02:30 – ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΕΡ
04:00 – ΜΑD

7.Κυριακή

07:00 – ΠΑΙΔΙΚΑ
10:00 – DOCTORS LIVE 
Ιατρική εκπομπή με την Ασημίνα Τζαθά
11:00 – ΜΕ ΠΑΡΕΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ
12:00 – Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ  Εκπομπή της Ιεράς Μητρόπολης Ηλείας
13:00 – COOK TOUR Ταξίδια δοκιμάζοντας γεύσεις
13:45 – ΕΡΕΥΝΩ ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΙΝΩ 
Με την Έλλη Γκικοπούλου
14:30 – ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
15:00 – ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ Κοινωνική εκπομπή με την Πέλυ Μπεβούδα
16:00 – ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ
18:00 – ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
 Με τη Μάχη Μικελοπούλου
19:00 – ΕΡΕΥΝΩ ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΙΝΩ
19:30 – TRAVEL GUIDE  Ταξιδιωτική εκπομπή με το Θάνο Παπαδημητρίου
21:00 – ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
22:00 – ΑΝΟΙΧΤΑ ΧΑΡΤΙΑ (Ε)
00:00 – ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
01:00 – ΧΕΙΡΟΠΑΙΔΕΣ  Ψυχαγωγική & σατυρική εκπομπή
02:00 – ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ
04:00 – ΜΑD

ORT TV LIVE